X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

برق خورشیدی تولیدی مشترکین به صورت تضمینی خریداری می شود


به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان محمد مصطفی نجفیان با اشاره به توافق سازمان انرژی های نو در راستای انعقاد قرارداد برق تولید شده از نیروگاه های خورشیدی و بادی با مشترکین برق افزود: این شرکت آماده انعقاد قرار داد خرید با مشترکین خانگی متقاضی احداث نیروگاه های تجدید پذیر است.
وی حداکثر ظرفیت پیش بینی شده برای تولید انرژی خورشیدی از مشترکین برق استان 100 کیلو وات عنوان کرد و گفت: هر مشترک تا سقف قدرت انشعاب خود می تواند به احداث نیروگاه خورشیدی اقدام کند.
وی اظهارکرد: بر اساس ابلاغ مصوبه وزیر نیرو نرخ خرید برق برای نیروگاه های کمتر از 20 کیلو وات، برای هر کیلو وات ساعت انرژی تولیدی هشت هزار ریال و برای نیروگاه های بالاتر از 20 کیلو وات تا سقف 100 کیلو وات هفت هزار ریال به ازای هر کیلو وات ساعت انرژی است.
وی سرمایه گذاری در بخش انرژی خورشیدی با توجه به شرایط پیش بینی شده مقرون به صرفه دانست و افزود: براساس برآوردهای انجام شده و با توجه به شرایط محیط و کیفیت و نحوه بهره برداری از تجهیزات، زمان بازگشت سرمایه سه تا چهار سال است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هزینه ساخت هر کیلو وات انرژی خورشیدی 50 الی 60 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: انرژی خورشیدی می تواند زمینه مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی باشد.
نجفیان افزود: تاکنون چندین مشترک به منظور سرمایه گذاری به شرکت توزیع و شهرستان های تابعه مراجعه کرده اند و با بررسی شرایط لازم زمینه انعقاد قرار داد فراهم شده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون شرایط و تسهیلات لازم برای مددجویان کمیته امداد جهت احداث نیروگاه های خورشیدی فراهم شده است، گفت: امید است در راستای ایجاد در آمد پایدار و توسعه فرصت های شغلی مددجویان در آینده شاهد ورود مددجویان به موضوع تولید انرژی خورشیدی باشیم.
وی افزود: در سال جاری در 2 مرحله تعداد 120 واحد نیروگاه خورشیدی پنج کیلو واتی با استفاده از اعتبارات کمیته امداد امام خمینی (ره) برای مددجویان تحت پوشش در قالب طرح برکت آفتاب مصوب شده است.
وی هدف از اجرای این طرح را گسترش استفاده از انرژی های نو در سطح کشور عنوان کرد و گفت: کردستان از حیث شرایط اقلیمی و جغرافیایی از شرایط مناسبی جهت احداث نیروگاه های خورشیدی برخوردار است.
نجفیان ابراز امیدواری کرد با ورود بخش خصوصی به موضوع تولید انرژی های نو و پاک شاهد توسعه استفاده از انرژی های پاک در استان باشیم.
وی بخش تولید انرژی خورشیدی و بادی را یکی از زمینه های جذاب و سود آور برای سرمایه گذاران عنوان کرد و گفت: فعالان بخش خصوصی می توانند در این بخش فعالیت های چشمگیری داشته باشند.


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد