X
تبلیغات
زولا

جایگزینی کامل انرژی تجدید پذیر با سوخت فسیلی

انرژی تجدید پذیر


طبق پیش بینی های به عمل آمده محققان به این مهم دست یافتند که طی سه سال آینده مردم سراسر دنیا می تواند مصر نفت و ذغال سنگ را کنار بگذارد، البته نه به خاطر اینکه ذخایر آن به اتمام می‌رسد بلکه به این دلیل که قیمت انرژی خورشیدی و خودروهای الکتریکی در حال کاهش است و سیاست‌های آب و هوایی قوی‌تری در جهان وجود دارد.

به گزارش زیست آنلاین و به نقل از انجمن انرژی های تجدید پذیر، طی ۷ سال گذشته هزینه‌ پنل‌های خورشیدی تا ۸۵ درصد کاهش یافته است. کاهش قیمت آن‌ها سبب شد که نصب‌های خورشیدی در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به بیشترین تعداد خود برسد. هزینه باتری‌های لیتیومی از سال ۲۰۱۵، ۶۵ درصد کاهش یافته است.هر دوی این تغییرات به سرعت انجام یافته.و از طرفی ابر خازنها با عمر طولانی به کمک باطریها آمدند. و مدل‌های بازار انرژی که در حال‌ حاضر وجود دارد دیگر قدیمی شده است.

موسسه اکسون در چشم انداز انرژی در سال ۲۰۱۷ پیش‌بینی کرد که ترکیبات انرژی در سال ۲۰۴۰ بسیار شبیه شرایط امروز است: زیر سلطه نفت و گاز، زغال سنگ کمتر و مقداری افزایش در انرژی‌های تجدید‌پذیر.
این مطالعه‌ جدید از این ایده حمایت می‌کند که سوخت‌های فسیلی دیگر یک سرمایه‌گذاری بد است. برخی از سناریوها نشان می‌دهد که طی یک دهه آینده ۱۰ درصد از بازار ممکن است از سوخت‌های فسیلی دور شوند. با تغییرات ۱۰  درصدی صنعت‌ سوخت‌های فسیلی در آمریکا فروخواهد پاشید.


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد