X
تبلیغات
زولا

مقاومت اقتصادی

اقتصاد مقاومتی .یعنی اینکه اگر کشورهای سلطه گر به رهبری آمریکا شما را تحریم کردند و از شما خرید نکردند.شما هم از آنان خرید نکنید و روی تولیدات خود حساب باز کنید و آنها را تقویت کنید.تا اینکه تراز تجاری شما مثبت شود.نه اینکه اگر اروپا نداد از چین جنس بی کیفیت وارد و کارخانه جات داخل را ورشکسته کنیم.یعنی اینکه اقلامی که آنها نمی دهند خودمان تولید کنیم. همان کاری که آلمان و ژاپن و چین کردند.

تا کی باید چشم به دست غرب بسپاریم.؟!!مگر ما کم وسعت و امکانات داریم؟ متاسفانه ما مدیر کار آزموده نداریم.نظام اداره و قانون اساسی اشکال دارد که بعد از سی وهشت سال هنوز مشکل ارتباط با جهان و اقتصاد و سیاست داریم.باید متحول و خود و نظام را اصلاح کنیم.

در قضیه فوتبال از کاردان متخصص مشورت گرفتیم .در آن رشته موفق شدیم.چرا در همه رشته ها  از متخصص کمک نمی گیریم؟!!

کشورهائی هستند که بدون نفت و گاز .و وسعت .و......اقتصادشان هزار برابر از ما بهتر است .چرا از آنان کمک نگیریم؟ چرا سرمایه های انسانی و اقتصادی و سیاسی خود را فراری  میدهیم؟ که محتاج جذب سرمایه خارجی باشیم.؟چرا اقتصاد  را در انحصار گروهی خاص در آورده ایم؟چرا در سیاست و اقتصاد از همه اقشار ملت استفاده نمی کنیم؟!! تا زمانیکه به ملت خود مانند ژاپن و چین و هند اعتماد نمی کنیم وضعیت بد تر هم می شود.!! چرا از قران و از کلنی زنبور عسل درس نمی گیریم؟ در کلنی زنبور عسل  نظم.وظیفه شناسی.محبت.همدلی.اتحاد.از خود گذشتگی.اعتماد به کارگر و توده ها. تلاش.رهبر خوب.قوانین خوب .نیروی دفاعی خوب حاکم است.همه خودی هستند تبعیض نیست.چرا مانند زنبور ها همه مردم را در اداره کشور دخیل نمی کنیم؟(نظام مبتنی بر  قوانین شورائی){امرهم شورا بینهم}همه به رای اکثریت تن دهین .و خودکامگی و تمامیت خواهی را به آرائ اکثریت ترجیح دهیم.از تمامی اعضای کشور در خارج و داخل کمک بگیریم.و دوباره ملی گرائی و وطن دوستی را تقویت کنیم.کالای خارجی کمتر بخریم .تا تولیدات داخلی تقویت شود.و تمامی اهم خود را به داخل مرزهای خود اختصاص دهیم. تا ایرانی آباد و سربلند داشته باشیم.امی است که با تحول فصل و سال جدید.مغزهای ما و مسئولان نظام نیز از یخ زدگی و جمود بیرون آمده.و متحول شویم.خداوند در قران فرموده: ما سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهیم.مگر اینکه خودشان متحول شوند و با شور و مشورت و همدلی و نوع دوستی.و توجه به دستورات الهی(قران) زندگی دنیوی و اخروی خود را تغییر دهند.

اقتصاد مقاومتی  فقر و گرسنگی .و  از مواهب الهی استفاده نکردن نیست.بلکه صحیح و به موقع  استفاده کردن است.مگر زنبور عسل گرسنگی به خود می دهد؟ خیر.بلکه با تلاش و پشتکار و مدیریت صحیح .و....ما انسانها نیز از مازاد پس انداز آنان استفاده می کنیم.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد