مصرف برق در ادارات دولتی کشور ۸ درصد کاهش یافت

صادرات برق - دکل برق

فرمانده بسیج شرکت توانیر گفت: خوشبختانه با رعایت الگوی مصرف صحیح در ادارات دولتی کشور مصرف برق ۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سردار هاشم صحراپور عصر امروز در سمینار کاهش پیک مصرفی دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل اظهار داشت: خوشبختانه با رعایت الگوی مصرف صحیح در ادارات دولتی کشور مصرف برق  8 درصد کاهش یافته است که این آمار روزنه امید را در رابطه با بهبود وضعیت مصرف سوخت به وجود می‌آورد و امیدواریم با اقدامات انجام یافته تمامی اهداف مورد نظر در این زمینه محقق شود.

وی افزود: ارائه راهکارهای بسیار ساده می‌تواند در رابطه با حفظ و نگهداری از منابع ملی نقش مهمی داشته باشد و ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون شود، چرا که این منابع به نسل آیندگان هم تعلق دارد و جلوگیری از اسراف و رعایت الگوی مصرف باید در اولویت کاری قرار بگیرد.

فرمانده بسیج شرکت توانیر گفت: با هدف توسعه جلوگیری مصرف منابع ملی انتظار می‌رود که امسال  در بخش مصرف برق خانگی، اداری و عمومی با کاهش 12 درصدی مواجه شویم و با توجه به این که این موضوع یک شروع بزرگ به رسیدن به سوی موفقیت است، نیاز است در این زمینه تلاش و اهتمام ویژه‌ای به کار برده شود.

صحراپور بیان کرد: تامین نیاز ادارات توسط انرژی خورشیدی است که در این زمینه نیازمند مشارکت و همکاری مسئولان و دست‌اندرکاران هستیم تا بتوانیم حداقل 20 درصد نیاز ادارات کشور از این طریق تامین کرده و برای حفظ و نگهداری از این سرمایه بزرگ از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

علیرضا علیزاده مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل نیز در این سمینار تصریح کرد: مصرف درست و رعایت الگوهای صحیح مصرف می‌تواند از احداث نیروگاه‌ها هم موفق‌تر عمل کند و در این زمینه نیازمند برنامه‌های هدفمند و منسجم هستیم تا بتوانیم هر چه سریع‌تر به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم چرا که احداث نیروگاه‌های هزینه‌های هنگفتی را نیازمند است ولی فرهنگ‌سازی در این زمینه می‌تواند بسیار کم‌هزینه‌تر باشد.


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد