X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

برنامه ریزی هند برای تولید ۱۷۵ هزار مگاوات برق از طریق باد و خورشید

۰

دولت هند اعلام کرده به منظور تأمین برق کافی برای جمعیت بیش از ۱.۲ میلیارد نفری خود، قصد دارد روی تولید انرژی‌های تجدیدپذیر با استفاده از توان داخلی تمرکز نماید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد مقاومتی مقامات کشور هند معتقدند منابع داخلی سوخت های فسیلی این کشور بسیار محدود است و در بلندمدت چاره ای جز کنار گذاشتن سوخت های فسیلی وجود ندارد.

از این رو مقامات هندی عنوان کرده اند برای تأمین مناسب انرژی لازم برای مصرف بیش از ۱.۲ میلیارد نفر جمعیت این کشور راهی جز حرکت به سمت تولید داخلی انرژی های تجدیدپذیر در ابعاد گسترده وجود ندارد.

در حال حاضر هند برنامه ای برای توسعه تولید انرژی های تجدیدپذیر دارد که طبق آن قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ بیش از ۱۷۵ گیگاوات برق از انرژی تجدیدپذیر تولید نماید.

با اینحال مقامات بخش انرژی کشور هند پیش بینی کرده اند به دلیل توسعه سریع تر از انتظار فناوری های این حوزه و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده برق تولیدی از انرژی های تجدیدپذیر همچون انرژی خورشیدی و انرژی بادی، انتظار می رود این کشور در زمانی پیش از موعد تعیین شده به هدف تولید ۱۷۵ گیگاوات برق از انرژی های تجدیدپذیر دست یابد.

در هفته اخیر یازدهمین نمایشگاه انرژی های تجدیدپذیر در کشور هند برگزار شد و در حاشیه این نمایشگاه مقامات کشور هند از عزم جدی این کشور برای حرکت به سمت تولید هرچه بیشتر انرژی های تجدیدپذیر سخن گفتند.

دولت هند در زمینه تولید انرژی های تجدیدپذیر بر سه حوزه انرژی خورشیدی، باد و نیروگاه های برق آبی متمرکز شده و قصد دارد با استفاده از توان داخلی به توسعه تولید برق در این حوزه بپردازد.

هند بیش از ۱.۲ میلیارد نفر جمعیت دارد و رشد مصرف انرژی برق در بین مردم این کشور بسیار قابل توجه است. از این رو یکی از چالش های جدی کشور هند تأمین برق کافی برای مصرف مردم این کشور در آینده است.

علاوه بر این از آنجا که مردم هند به طور میانگین توان پرداخت قیمت های بالا برای برق مصرفی خود را ندارند، لازم است دولت هند بر روی تولید برق با قیمت تمام شده پایین سرمایه گذاری نماید.

در این میان دولت هند تصمیم گرفته برای حل معضلات پیش رو در حوزه تولید برق به سمت تولید انرژی های تجدیدپذیر حرکت نماید. گرچه در سال های آتی کشور هند نیاز گسترده ای به انواع حامل های انرژی دارد اما انتظار می رود حرکت هند به سمت انرژی های تجدیدپذیر در آینده نزدیک بر روند واردات سوخت های فسیلی این کشور از جمله نفت و گاز تأثیرگذار باشد و از میزان آن بکاهد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد